Schenectady Curling Club

Cunningham Bonspiel  1st Event Winners

Presented by John F. (Jack) Cunningham, one of the early members of the SCC, as the medal for the Mixed Championship of the club. Continued by granddaughter Maggie Reynolds.

   Year    Skip  Vice-Skip  Second  Lead
 2017  D. Navratil  F. Navratil  D. Mitchell  N. Gaines
 2016  S. Streeter  J. Meinhold  L. Dolins  J. Brewster
 2015  D. Muller  M. Muller  J. Faulker  C. Faulkner
 2014  P. Drechler  L. Filkins  T. Germain  M. Moffitt
 2013  D. Warr  A. Warr  K. Wallace  S. Adair
 2012  T. Lancaster  P. Lancaster  J. Mayott  Y. Kashiwado
 2011  M. Stefanik  C. Stefanik  B. Austin  A. Barr
 2010  D. Warr  L. FIlkins  D. Knussman  L. Knussman
 2009  T. Brooks  L. Lansing  J. Adair  S. Adair
 2008  C. McCollough  C. Haase  M. Beaton  M.J. Miller / A. Warr
 2007  J. Stopera Jr.   N. Wurth  M. Rzonca  J. Gorgos
 2006  D. Warr  D. Szymaskez  J. Colandrea  C. Russo
 2005  C. McCullough  C. Munro  D. Rubin  A. Rubin
 2004  J. Fitzgerald  C. Fitzgerald  E. Kennelly  U. Hilborn
 2003  P. Sheehan  D. Sheehan  M. Eschrich  D. Heath
 2002  B. Carosella  S.P. Manore  C. Becker  D. Machold
 2001  C. McCullough  E. Kelliher / J. McCullough  S.P. Manore  B. Carosella
 2000  J. Lisuzzo  E. Lisuzzo  B. Severenko  H. Severenko
 1999  A. Squire  D. Sheehan  H. Fiedler  U. Fieldler
 1998  C. McCullough  J. McCullough  U. Hilborn  D. Robbins
 1997  R. Travis  J. Ryan  M. Staccone  M. Laviano
 1996  R. Travis  J. Cleveland  M. Culligan  D. Berger
 1995  J. Stopera Jr.  D. Stopera  J. Pelerin  E. LaPine
 1994  J. Stopera Sr.  J. Fitzgerald  J. Sinkins  E. Hanna/E. LanPine
 1993  M. Erdman  R. Munro  G. Erdman  K. Munro
 1992  R. Fink  M. Mount  R. Hanna  D. Beeler
 1991  J. Stopera Jr.  D. Stopera  T. Pearson  D. Spring
 1990  R. Mulig  R. Chick  D. Spencer  P. Clark
 1989  R. Mulig   D. Spencer  T. Andres  P. Clark
 1988  R. Fink  D. Fink  P. O'Malley  T. Holland
 1987  R. Fink  D. Fink  P. O'Malley  T. Holland
 1986  R. Fink  D. Fink  D. Clements  P. Kirwan
 1985  J. Stopera Jr.  T. Pearson  R. Sullivan  J. Duguid
 1984  J. Stopera Jr.  T. Pearson  R. Sullivan  J. Duguid
 1983  C. Hequembourg  R. Fink  T. Getty Jr.  P. O'Malley
 1982  W. Millington  H. Lang  W. Niedrach  G. Thompson
 1981  C. Hequembourg  R. Fink  P. O'Malley  J. Stopera Jr.
 1980  C. Hequembourg  R. Fink  P. O'Malley  J. Stopera Jr.
 1979  R. Neuber  R. Gill  J. Holmblad  A. Van de Car
 1978  O. Wifladt  T. Girard  H. Cassidy  W. Szymaszek
 1977  D. Spencer  R. Mulig  J. Gleeson  A. Bates
 1976  D. Beeler  N. Schell  M. Thompson Sr.  E. Fronko
 1975  C. Hequembourg  A.W. Millington  J.P. Link  E.W. Snyder
 1974  C. Hequembourg  A.W. Millington  J.P. Link  E.W. Snyder
 1973  F. Morhous  J. Cary  W. Glindmyer  J. McNaughton
 1972  C. Hequembourg  R.A. Neuber  E. Snyder  D. Groetch
 1971  C. Hequembourg  J.E. Link  W.C. Lutes  E.W. Snyder
 1970  W.A. Salvini  J.E. Downs  J.O. Burns  T. Barrie
 1969  J.E. Collins  O. Wifladt  L.B. VanDyck  E.H. Gabel
 1968        
 1967  F.W. Hequembourg  A. Wood  C. Hequembourg  L. Reid
 1966  H.M. Van de Car  E. Cabaniss  L. McNeil  J. Van de Car
 1965  G. Graham  F. Straight  J. Cortesi  H. Curran
 1964  J. Link  R. Woodruff  J. Peters  R. Girard
 1963  F. Cermak  T. Ryan  E. Fink  T. Lewkowicz
 1962  H.M. Van de Car  C.C. Hutton  D.S. McNab  F.E. Morhous
 1961  J.S. Cary  R.A. Neuber  R.B. Ostrander  A. Duguid
 1960  A. Nitchman  D. McNab  T. Lewjowicz  J. McNaughton
 1959  F. Cermak  E. Corrado  E. Fink  T. Mason
 1958  T. Thomas  H. Parker  J. Link  W. Rankin
 1957  A. Swick  R. Crawford  J. Link  G. Graham
 1956  J. Lotridge  F. Cermak  O.B. Nye  T. Ryan